DELFÍNI

Třídní učitelka: Adéla Hůrková
Učitelka: Michaela Perglová Marková
Provozní personál: Jana Andělová


Vítáme vás ve třídě Delfínků. Naši třídu navštěvuje 23 dětiček, z toho 9 kluků a 14 holčiček. Jsme věkově smíšená třída od 3 let do 6 let. Je to fajn, starší pomáhají mladším a mladší se od nich spoustu věcí naučí. V naší třídě vedeme děti hlavně k samostatnosti.

Rádi využíváme každou volnou chvilku a proto chodíme ven za každého počasí, déšť ani vítr nám nevadí. Nejraději chodíme na louku, do lesa, do Dražovky, na cyklostezku a do města, kde pozorujeme změny způsobené střídáním ročních období.
Září bylo věnováno adaptaci, přivítali jsme nové kamarády a seznamovali jsme je s prostředím celé školky. Hravou formou jsme se učili pravidla třídy, aby nám to tu dobře fungovalo.

Ve třídě máme různé vzdělávací a hrací koutky - kostky, dílna, ateliér, písmena, knihovna, čísla, relaxační koutek, hudební koutek, jídelna, ložnice. Každý si může vybrat, co se mu líbí a co ho zajímá. S předškoláky se hravou formou seznamujeme s angličtinkou.

Pokud nám to současná situace dovolí, chtěli bychom navštěvovat divadla a knihovnu. Také chceme podnikat různá dobrodružství, třeba noční přespávání ve školce, nebo občas vyrazit na nějaký větší výlet.

Fotogalerie 2021 / 2022