KO´ŤÁTKA

Učitelka: Martina Dohnalová

Učitelka: Bc. Denisa Zelená

Asistent pedagoga: Sandra Dufková

Provozní personál: Žaneta Perglová

Kapacita třídy: 21 dětí

Věk dětí: 3-7 let


Vítejte ve třídě koťátek, kam chodí děti ve věkovém spektru 3-7 let. Patří k nám paní učitelky Martina a Denisa, paní asistentka Sandra a paní kuchařka Žaneta. Jsme bezva parta, sehraný tým, většina z nás se zná již z loňska, někteří i déle, a několik dětí k nám letos přibylo.

Jak již název třídy napovídá, Koťátka jsou velmi hravá, veselá a zvídavá třída. Baví nás poznávat a objevovat svět kolem nás, cvičit, tvořit, zpívat, hrát hry, zkoušet si nové pokusy, seznamovat se s ekologickými aktivitami, sportovat a prožívat nová dobrodružství. Mezi naše oblíbená místa patří cyklostezka a přilehlá louka, lesopark Dražovka a všechna hřiště ve městě. Občas podnikáme výlety do vzdálenějšího okolí.

Z mnoha činností, které ve školce zažíváme, máme úplně všichni nejraději naše rituály, na které se těšíme a vždy si je společně užijeme. Paní učitelky kombinují zajímavé aktivity s volnou hrou tak, abychom se mohli dostatečně vyřádit. Hodně nás baví rozmanité úkoly v rámci center aktivit, které zařazují paní učitelky do vzdělávacího plánu v rámci programu Začít spolu.

Předškoláků je v Koťátkách letos deset. S nimi se budeme připravovat na vstup do první třídy a budeme jim pomáhat rozvíjet všechny dovednosti, které dětem vstup do školy usnadní. Nebude chybět ani posilování samostatnosti, sebeobsluhy a také první seznámení s angličtinou.

Pojďme si letošní rok společně užít :o)

Fotogalerie 2023/2023