KUŘÁTKA

Třídní učitelka: Markéta Šlosarová

Učitelka: Mgr. Soňa Paleta

Asistentka pedagoga: Jiřina Škvárová

Provozní personál: Štěpánka Hausnerová

Kapacita třídy: 15 dětí

Věk dětí: 4-6 let

Vítejte ve třídě Kuřátek!

Najdete nás společně s třídou Motýlků v prvorepublikové vile vJiráskově ulici. Jelikož jsme tu jen dvě třídy, máme zde rodinné prostředí a spoustu aktivit děláme společně.
Jsme heterogenní skupina dětí ve věku od 4 do 6 let, ve které výrazně převažují chlapci.

Snažíme se být co nejvíc samostatní například při jídle či oblékání, učíme se take respekovat jeden druhého. I v tomhle roce se budeme učit, jak mezi sebou dobře vycházet, jak komunikovat, něco prezentovat, spolupracovat, říct si o pomoc nebo ji nabídnout. K tomu perfektně slouží program Začít spolu, jehož prvky do vzdělávání zahrnujeme. Někteří z nás se letos budou připravovat pro nástup do školy.
Moc rádi cvičíme, tvoříme z přírodního materiálu, zpíváme a hrajeme na hudební nástroje, stavíme si bunkry z velkých kostek a chodíme ven. Rádi objevujeme a poznáváme různá místa v blízké Dražovce, kde nejčastěji sbíráme přírodniny, pozorujeme přírodu nebo si jen tak běháme po lese. Zámecký park, hřiště v Panské anebo naše zahrada jsou taky bezva. Jezdíme na výlety do přírody, účastníme se různých společenských akcí v našem okolí a také pořádáme školní akce s rodiči.

Jste u nás vítáni,

Markéta, Soňa a Jiřina


Fotogalerie 2023/2024