Školka na doma

Zde si připomenete, jak jsme během lockdownu pomáhali doma zabavit vaše zlatíčka

Nápady, tipy, odkazy a inspirace od učitelů naší školky.

Zahraj si na schovávanou se zajíčkem Ušáčkem - najdi stejný stín, nebo si zajíčky natiskni a dokresli :). Příspěvek přidala paní učitelka Veronika Kukačková ze Žabiček.

Na plotě 4. pavilonu naší školky najdete krátkou stezku s dřevěným pexesem rostlin. Jsou tam jarní květiny a informace o tom, jak žijí a fungují. Také vše o významu stromů a lesa. Stezku můžete využít třeba při procházce na louku. Připravila ji pro vás paní učitelka Veronika Kořínková z Králíčků.

Blíží se doba, kdy ze svých děr vylézají hadi, aby se ohřáli na sluníčku. Zkuste si také jednoho vyrobit, barevnost a délka závisí na vaší fantazii a trpělivosti. Příspěvek přidala paní učitelka Daniela Stratilová z Koťátek.

Pokud už jste si zahráli prima hru s auty od paní učitelky Ivany Abrhámové a děti se "natěšily" na svá opravdová autíčka, připravte pro ně společně autodráhu. Nápad přidala paní učitelka Karolína Culková z Krtečků.

Pomoz řidičům zaparkovat auta, aby se před parkovištěm netvořily fronty. Kdo bude rychlejší? Hru přidala paní učitelka Ivana Abrhámová z Myšek.

Čeká na Tebe jazýčkové cvičení - logopedie - s kuřátkem, které si později můžeš i vytvořit :) Procvič si svoje ouška, zahraj si na kuřátko nebo ulož do košíčku správný počet vajíček. Aktivity přidala paní učitelka Veronika Kukačková ze Žabiček.

Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný ... Hurá jsou tu Velikonoce! Soubor velikonočních aktivit přidala paní učitelka Ivana Abrhámová z Myšek.

Víte, děti, kde se vzaly Velikonoce? Dozvíte se proč a jak se slaví a vyzkoušíte si různé aktivity spojené s velikonočními svátky. Příspěvek přidala paní učitelka Berta Šmídová z Motýlků.