Aktivity, na které jste předtím neměli čas

17.04.2020

Zabavte a vzdělávejte své děti hravou formou od těch nejpovolanějších - profi pedagogů z naší školky. Zkuste deskovky, pokusy a námětové hry, které poslala paní učitelka Daniela Folková z Medvíďat.

Klasické stolní hry

Nyní máme čas naučit děti spoustu věcí, na které jsme předtím neměli čas. U nás doma momentálně "frčí" stolní hry - Hatchimals, nicméně i klasické Člověče, nezlob se, kvarteto, pexeso, aj. Pro menší děti jsou různé alternativy s obrázky.


Námětové hry

Zkusili jste někdy nechat své dítě stát se doktorem, lehnout si, a nechat se ošetřovat? Kdo nemáte doma dětskou doktorku, nevadí, skvěle poslouží věci z kuchyně - lžička jako špachtle, příborový nůž jako skalpel, utěrka jako obvaz, z brček se dá vyrobit stetoskop, fantazii se meze nekladou.

Ve třídě si děti rády hrají na kuchaře a číšníky - nechte si od nich připravit něco dobrého, vaří různé dobroty, třeba slané jahody s bramborami , file s cukrem :-), prostírají, pak servírují a i sklízí ze stolu- dobře si u toho upevňují zásady a pravidla stolování. 

Velký úspěch měla i hra "na knihovnu", kde je ale potřeba větší počet dětí nebo zapojení celé rodiny. Jedno dítě bylo knihovník, který dával razítka za vypůjčené knihy, děti si knihy chodily půjčovat a opravdu si je hezky prohlížely. 


Vybarvování podle čísel

Oblíbená aktivita nejen u dospělých, ale i u dětí. Na internetu, pinterestu se dá sehnat spousty obrázků s různou obtížností, kde má každá barvička své číslo.
https://www.detskestranky.cz/wp-content/uploads/2017/06/Zvířátko-schované-v-botě.pdf
https://cdn2.najky.sk/sites/21/2015/12/fexbxz7utem.jpg
https://cz.depositphotos.com/115308376/stock-illustration-color-by-number-duck.html


Konstruktivní hry

U dětí snad nejvíce oblíbené lego, lego duplo, sewa, apod. Kromě stavění hradů a domečků, můžete na karton z krabice, nebo na nějaký větší karton či papír cokoliv namalovat, a nechat dítě ať z kostiček daný tvar poskládá podle linie, nebo předkreslit barevné kombinace kostek, a nechat dítě ať poskládá kostky do komínu přesně podle předlohy.

https://www.eschovka.cz/product/?pid=694


Pokus - klíčení semínek

Udělejte s dětmi pozorovací pokus - klíčení semínek. Do krabičky dát mokrou vatu, a na ní dát čočku. Dát na okno a každý den kontrolovat, zda je vata dostatečně mokrá, a jestli už klíčí čočka. Níže je několik odkazů na zábavné pokusy s dětmi.

https://www.youtube.com/watch?v=DqbuuO8VJeM
https://www.sikovny-cvrcek.cz/sopka-v-kuchyni-pokusy-pro-deti
https://www.sikovny-cvrcek.cz/bojacne-barvy