Den Země a tipy na knížky

22.04.2020

Zabavte a vzdělávejte své děti hravou formou od těch nejpovolanějších - profi pedagogů z naší školky. Paní učitelka Soňa Paleta z Kuřátek nabízí pár tipů na knížky, které s matičkou Zemí souvisí.

 Možná byste chtěli své děti seznámit s životním prostředím a ochranou přírody. Nabízím pár tipů na knížky, které by mohly probudit zájem u malých dětí o fungování přírody. Spousta knih je nyní ve slevě a vy tak podpoříte nejen své děti, ale i knižní trh. :-)


Jůlinka z veselé zahrádky - Tereza Václavková
- milé čtení pro nejmenší, hezké ilustrace, pevné stránky, jednoduchý příběh

série knih Mizící hmyzíci, Rybí sliby, Zákeřné keře - Daniela Krolupperová
- za dětské knížky získala Cenu učitelů (2003, 2006), napínavé příběhy pro nejmenší, vždy podobně vystavěný příběh - nějaká přírodní bytost se dostane do nebezpečí a hledá svého zachránce. Každý díl je zaměřen na poznání jedné skupiny rostlin či živočichů - hmyz, ryby, jedovaté keře.

Minimax a mravenec - Jiří Dvořák
- z kluka se stane mravenec a zažívá spousta dobrodružství - dobrý příběh, zajímavá fakta (víte, že motýl výborně slyší, i když má uši na zadečku :-)

Jeden den v mraveništi - Veronika Souralová
- stejný námět, jiné zpracování

Mevídek Kuma - Martina Skala
Pohádkový příběh o medvídkovi, jehož rodiče se rozešli. Malý Kuma chce najít svého tátu a vydá se do Arktidy. O mezilidských vztazích a ekologické výchově.

Jak si uděláme zeměkouli - Milena Lukešová
- stálice mezi dětskými autory, v roce 2006 získala cenu za celoživotní přínos dětské literatuře. Kniha je hravé interaktivní vyprávění o Zemi a jejím postavení ve vesmíru.

Další tipy: https://www.dlouhapuncocha.cz/knihy-stitek-ekologie--3-6-roky

Zdroj: www. ekolist.cz 


A pokud vás enviromentální knihy nezajímají, ale chcete dětem dopřát dobré knihy, můžete se inspirovat třeba na serveru Celé Česko čte dětem nebo Nejlepší knihy dětem.
Kvalitní dětské knížky jsou třeba ty od Baobabu nebo třeba Meanderu.