Školka na doma - Krabička kříd a spousta zábavy

04.04.2021

Stačí suché počasí a pár kříd a můžete pro vaše děti zajistit zábavu na celé odpoledne. Co vše se dá s křídami venku vymyslet, napsala paní učitelka Daniela Stratilová z Koťátek.

Vyzkoušejte něco z následujících nápadů a inspirujte se i přiloženými obrázky:

- pomalujte chodník nebo asfaltový plácek za domem a vytvořte tak výstavní síň. Kreslit děti mohou podle své fantazie nebo podle předem daného zadání  (zvířata v ZOO, naše ulice, rozkvetlá louka...). Na výstavu pak můžete pozvat sousedy nebo kamarády.

- nakreslete na plochu různé tvary (kolečka, čtverce, hvězdy, křížky, trojúhelníky, srdíčka atd.). Pro starší děti můžete ztížit zadání - čtverec nesmí být vedle obdélníku, křížek musí být vždy žlutý atd. Pak děti nechte po obrazcích skákat podle zadání - jen po modrých tvarech, jen po obdélnících atd.

- nakreslete dětem na zem dráhu s úkoly (skok do dálky, chůze pozadu, slalom, skákání po jedné noze, přeskakování, chůze ve spirále, chůze po čtyřech nebo na bobku, výskoky, počítání tvarů atd.), pořadí stanovišť budou určovat šipky nebo čísla.

- buď vy, nebo samy děti vytvořte na ploše bludiště. Úkolem pak bude hledat cesty mezi dvěma místy nebo cestu ven z bludiště. Snadno pak můžete cestičky změnit a začít hru od začátku.

- dopravní hřiště - spolu s dětmi můžete vytvořit silnice, kruhové objezdy, parkoviště. Nejen kluci pak prostor využijí k ježdění s auty nebo na koloběžce nebo k běhání. Současně si děti procvičí pravidla silničního provozu (přednost na hlavní nebo zprava), případně můžete přikreslit dopravní značky.

- nakreslete na zem terč (klasický nebo v podobě čehokoliv, co dítě napadne) a trefujte se do něj šiškami nebo kamínky.

- nechte děti nakreslit na zem panáka a skákejte ho i s házením kamínku (nejprve se kamínkem trefíte do prvního pole, to přeskočíte a dál skáčete všechna pole. Další kolo se kamínkem trefujete do druhého pole atd.).

Příjemné "křídové" odpoledne!