ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

NEŽ PŮJDETE DO ŠKOLKY

Milí rodiče,

Informace o tom, jak se do školky připravit a co bude vaše dítě s sebou potřebovat, najdete ZDE

Třídní schůzky nováčků se budou konat v jednotlivých třídách, termíny vám sdělí pedagog vaší třídy při prvním kontaktu. Schůzky pro "mazáky" se uskuteční v průběhu září.

Školkovné pro rok 2023/2024 činí 490,-Kč za měsíc, příslušnou směrnici najdete ZDE.

Informace o tom, jak se přihlásit ke stravování vč. přihlášky najdete ZDE.

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

Kontakty na vedení MŠ a na jednotlivé třídy najdete ZDE

Informace o svodných třídách - do které patříte a v jakých časech přebírají děti z ostatních tříd, se dozvíte ZDE nebo v souboru pod tímto textem.

Informace o provozu jednotlivých tříd, tedy o časech, ve kterých je vaše třída otevřena, se dozvíte ZDE nebo v souboru pod tímto textem.

Informaci o časech, ve kterých je MŠ odemčena a rodičům přístupná, najdete ZDE nebo v souboru pod tímto textem.

 

PRŮBĚH ŠKOLNÍHO ROKU

V září 2023 vyšel v Hořovickém Měšťanu článek o naší školce:

Ve dnech 19. a 22.3. naši školku navštívil paleontolog  RNDr. Štěpán Rak s poutavým interaktivním pořadem pro děti:


V MMŠ HOŘOVICE DĚTI ŽEROU DINOSAURY:

Víte, který dinosaurus byl největší, který nejtěžší a který z nich byl býložravec? Za dětmi z Hořovické městské mateřské školy se vypravil profesionální paleontolog, aby je s nejdravějšími živočičichy pravěku seznámil.

"Dinosaurus je takový živočich, který je fakt moc hodně podobný krokodýlovi," odpovídá Kája z Motýlků na otázku lektora, co vědí děti o dinosaurech. Ve dnech 19.3. a 22.3. 2024 totiž do MMŠ Hořovice zavítal profesionální paleontolog a autor ALBI tužky o dinosauerech RNDr. Štěpán Rak, Ph.D., který působí i jako kurátor Muzea Českého Krasu v Berouně. Během své přednášky nazvané Děti žerou dinosaury, seznámil děti s nejzajímavějšími druhy draků druhohor – dinosaury.
V průběhu svého povídání posílal Štěpán, jak mu mohly děti říkat, po kroužku vědecky přesné modely například Stegosaura, Brontosaura, Pterodaktyla a mnoha dalších, se kterými si po skončení mohly děti pohrát. "Nejvíce se mi líbil Tyrranosaurus Rex," říká Ondra z Kuřátek, který je do dinosaurů zapálený, takže ví, že se vždycky musí říkat celé jméno tohoto dinosaura. Štěpán měl s sebou nejenom makety různých zubů a drápů ve skutečné velikosti, ale i opravdové ukázky zkaměnělin, jako třeba nález z Egypta – zub Spinosaura nebo dinosauří vejce.
Ve třídě jsme se pak dětí ptaly, co si pamatují, nebo co nového se dozvěděly.
"Dinosaurus, co má dvě nohy, znamená, že je masožravý," hlásí se Kamilka z Kuřátek, "a ten co má čtyři nohy, jí trávu."
"Že ptáci jsou vlastně dinosauři,"
přidává se Jonášek z Kuřátek.
"Mně se líbily fotky, a jak je proti nim člověk malý," říká Natálka z Kuřátek, "ale bála jsem se těch velkých drápů." Je pravda, že jeden byl tak velký, že by ho děti po kroužku jen těžko posílaly, a tak si ho aspoň potěžkaly. Vítka z Motýlků zase překvapilo, že ve vodě nežili dinosauři, ale vodní ještěři. "A ješte tam byl jeden, jak měl ty bodliny na ocase, aby se s nima mohl bránit," říká Adámek z Motýlků, "ale už nevím, jak se jmenoval." Ondra mu vysvětluje, že takový ocas měl Ankilosaurus, ale s hroty je měl Stegosaurus. Děti pak hledaly v encyklopediích s asistentkou Jiřinkou, která jim o nich ráda čte, o kterého dinosaura se jednalo. "To je on, to je on," shodli se Motýlci i Kuřátka na Stegosaurovi, který byl i ve slavné scéně filmu Karla Zemana Cesta do pravěku.

Soňa Paleta, Pavla Cimermanová, Jiřina Škvárová, Kuřátka a Motýlci


Foto Petra Hejbalová, Delfínci: