Školka na doma

Zde si připomenete, jak jsme během lockdownu pomáhali doma zabavit vaše zlatíčka

Nápady, tipy, odkazy a inspirace od učitelů naší školky.

Vyrobte si s dětmi velikonoční dekoraci, kterou si můžete dozdobit podle svého uvážení. Děti se při jejím tvoření pobaví a budou moci uplatnit svoji tvořivost. Příspěvek přidala paní učitelka Veronika Kořínková z Králíčků.

Velikonoce už klepou na dveře, je právě čas si vyrobit sváteční zaječí kelímek na dobroty. Když jich uděláte víc, můžete se podělit s kamarády nebo je dát jako dárek babičce. Návod přidala paní učitelka Markéta Šlosarová z Pejsků.

Čeká tě pohádka O červené Karkulce, úkol pro chytré hlavičky a spousta dalších pohádek, poznáš je? Příspěvek přidala paní učitelka Veronika Kukačková ze Žabiček.

Brzy budou Velikonoce, je čas vytvořit si dekorace. Co třeba veselé vajíčko? A můžeme se přitom i naučit básničku. Tak pojďme na to! Příspěvek přidala paní učitelka Hana Krýlová z Kuřátek.

Mílovými kroky se blíží nejvýznamnější svátky jara, Velikonoce, ke kterým se vztahuje množství tradic. Jednou z nich je i setí osení. Zpestřením pro děti se může stát výroba tzv. Travňáka. Nápad přidala paní učitelka Karolína Culková z Krtků.

Opičí dráhy jsou dětmi velmi oblíbené, dají se rychle vytvořit venku i v bytě a jakkoliv obměňovat. Děti si na nich procvičí obratnost, postřeh, rovnováhu i sílu, podle toho, jaké překážky jim připravíte. Aktivitu přidala paní učitelka Daniela Stratilová z Koťátek.

Ráno jsem šla okolo jedné zahrady a viděla na ní spoustu hromádek hlíny. Víte od koho byly? Krtka jsem sice neviděla, ale hned mě napadlo, s kým si dneska budeme hrát. Hry přidala paní učitelka Ivana Abrhámová z Myšek.

Pomozte zahnat zimu. Děti samy mohou vyrobit tradiční symbol odcházející zimy - Moranu, Smrtku. Fantazii se při výrobě meze nekladou. Inspiraci přidala paní učitelka Daniela Folková z Medvíďat.